dogoterapia

Dogoterapia, to jeszcze inna metoda w której uczestniczą wychowankowie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Długopolu Zdroju w ramach projektu:  "Prowadzenie cyklicznych zadań z zakresu sportu i rekreacji dla dzieci i młodzieży szkolnej zagrożonej chorobami cywilizacyjnymi" organizowanego przez nasze Stowarzyszenie, a współfinansowane z budżetu Gminy Bystrzyca Kłodzka. Dogoterapia wykorzystuje pozytywne oddziaływania psa na człowieka w funkcjonowaniu sfery fizycznej, psychicznej, emocjonalnej i społecznej. Pies jako terapeuta sprawdza się świetnie. Pies merda ogonem, da się pogłaskać, poliże. Jest wierny i oddany. Spokój, ciepło oraz chęć do pracy z człowiekiem, to niezastapione cechy psów, tak przydatne w rehabilitacji. Pies poprzez bezwarunkową akceptację, zaspakaja potrzebę bliskości, łagodzi poczucie samotności, odrzucenia czy lęku. Kontakt z czworonogiem pomaga radzić sobie z trudnymi emocjami. Dzieci i młodzież chętnie uczestniczą w tych zajęciach i sprawia im to dużą frajdę !